Americké celebrity mají novou módu: islám

Tento článek (nebo jeho část) je převzat z externího zdroje. Je tedy slušností jej uvést včetně případného autora.
-SVO-

Herečka Lindsay Lohan už delší dobu studuje arabštinu a fascinuje ji islám. Loni se přestěhovala do Emirátů, teď smazala obsah svých profilů na Instagramu a Twitteru, kde napsala jen „Salam alejkum“, nechala si pouze Facebook. Její vyjádření pro tureckou TV show Haber Turk dokonce naznačuje, že možná konvertovala nebo zvažuje konverzi k islámu: „The Quran opened doors for me to experience spiritually, to find another true meaning. This is who I am.”

Letošní rok prý plánuje přerušit kariéru v showbyznysu a stráví jej dobrovolnickým aktivismem v uprchlických táborech v Turecku. „Jsem tak nadšená z této nové kapitoly v mém životě!“
http://muslimcouncil.org.hk/lindsay-lohan-wipes-clean-social-media-accounts-leaving-just-alaikum-salam-as-she-moved-to-dubai/

Greenpeace nebo islám – víra jako víra…

Časy se mění, ale principy zůstávají stejné. V době mých rodičů se vyhořelé hvězdičky se stagnující kariérou uchylovaly ke Greenpeace nebo Zeleným. Při zachraňování zvířat a v demonstracích za zdravější svět nacházely naplnění života, způsob jak se realizovat a být prospěšné i další možnost jak nezmizet z mediálního výsluní. Dnes už ochrana přírody netáhne. Místo zvířátek jsou mezi celebritami „in“ chudáci z třetího světa… a islám. Boji za jejich skutečné i domnělé blaho se věnují se stejným entuziasmem jako tenkrát – od nekončících adopcí Angeliny Jolie po proimigrační aktivismus Emmy Watson.

V kontextu koketování hrdinek bulváru s islámem pak člověk daleko lépe chápe jejich nekritickou podporu neomarxistickým multikulti projektům a současnou protitrumpovskou hysterii Hollywoodu.

Madonna, Kardashianovy, Selena Gomez nebo Katy Perry si neuvědomují, jak moc svojí sebedojímavou povrchností a lacinou touhou po exotice házejí klacky pod nohy ženám v muslimských zemích. Producírují se v hidžábech, nikábech nebo dokonce burkách. Ony si je za chvíli sundají a půjdou se vyfotit třeba pro změnu nahé, ale muslimské ženy v něm zůstanou povinně trčet celý život. A pokud ne, riskují rodinu, zdraví nebo i život.

>Milé hvězdičky s nenaplněným životem: Je mi fuk, že vám to sluší a připadáte si tak nějak „tajemně“ a sexy. Je mi jedno, že si možná do světa islámu projikujete svoji archetypální představu „noble savage“ – ušlechtilého divocha z jiné civilizace, kterého zachráníte a …

Život je něco jiného, než filmová role. Podporuji skutečné ženy se skutečnou odvahou chápat a měnit věci. Pro mě jsou celebritami obyčejné íránské ženy, které se rozhodly veřejně vyfotit BEZ hidžábu, přestože je to v jejich zemi společenská sebevražda s bonusem kriminálu. Fotí se tak, protože žádají možnost volby. Tu, kterou jim jejich islámská vláda nenabízí a nabízet nemůže. Uznejte, že s tím se vaše dětinské módní pózy opravdu rovnat nemohou.

nic mocujdedobréslibnéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.