Spravujte všechny WordPress weby z jednoho místa

Tento článek (nebo jeho část) je převzat z externího zdroje. Je tedy slušností jej uvést včetně případného autora.

Máte více webů založených na WordPressu? Nebaví vás stále aktualizovat všechny postupně a kontrolovat? Nástroj MainWP vám s tím pomůže a umí toho ještě více.

V práci jsem dostal za úkol podívat se po existujících řešení centralizované správy webů na WordPressu. Nástroj musel umět vkládat příspěvky do několika různých instalací WP, ale musela to být služba, kterou si můžou hostovat sami.

Kdybych nic nenašel, tak bych to musel psát sám, takže jsem rád, že nástrojů, které dokáží provádět vzdálenou aktualizaci je hned několik. Jen jeden ale toho umí mnohem více a jmenuje se MainWP. Je navíc zdarma a doplácí se pouze za další doplňky.

MainWP Dashboard a Child

Plugin je celý napsaný ve WordPressu a obsahuje 2 části, MainWP Dashboard nainstalujete tam, odkud se budete o správu starat. MainWP Child naopak na všechny WordPress instance, které budeme chtít spravovat. V základu umí spravovat následující

  • Příspěvky
  • Stránky
  • Pluginy a schémata
  • Uživatele

MainWP Child

Jako první si na všechny WordPress weby nainstalujeme MainWP Child, zde plugin nemá žádné nastavení. Jediná možnost je přidat unikátní bezpečnostní kód, který musíte poté zadat při prvotním spojení.

Unikátní bezpečností klíč

MainWP Dashboard

Dashboard si můžete nainstalovat jak na libovolnou stránku s WordPressem, přesto doporučuji si vytvořit zvlášť stránku na subdoméně jen pro tohoto správce. Po instalaci si můžete začít přidávat nové stránky postupně zadáním jejich URLjména správce a klíče, pokud jste zaškrtli možnost v Child pluginu.

Připojení ostatních WordPressů Po úspěšném připojení můžete základní věci spravovat vzdáleně. Velká výhoda je také hromadná úprava, takže můžete jednoduše nainstalovat pluginpřidat uživatele apod. do všech instancí najednou, v pravém boxu pouze stačí vybrat, jakých instancí se aktuální akce týká.

Výběr stránek

Jen jeden správce

Možná jste si všimli, že nikde nezadáváme žádné hesla ani nic podobného. Jak se jednou provede spojení na danou stránku, žádné další se již nepovede přihlásit. Jeden web tedy nelze spravovat z více Dashboard pluginů.