Kolektivní šílenství

Tento článek (nebo jeho část) je převzat z externího zdroje. Je tedy slušností jej uvést včetně případného autora.

Reakce na Obamův projev a na jeho výhrůžky Rusům, kteří podle něj zmanipulovali americké volby, jsou směšné. Tyto reakce se většinou snaží předstírat, že je to pravda. A jedinou chybou je, že to tajné služby včas neodhalily a že to Obama přiznal.

Cožpak už nikdo nemá ani kapku soudnosti?

Putin zmanipuloval americké volby, zmanipuloval brexit, stojí za letošním násilím v Německu, očekává se, že bude ovlivňovat německé volby…

Opravdu věříte tomu, co vám média vtloukají do hlav? Putin je podle vás všemocný Bůh, který sesílá na zem, pěkně jednu po druhé, sedm egyptských ran – až na to, že jich má v záloze ještě sedm krát sedm?

Neuvažuje nikdo ani na okamžik o tom, že ten velký humbuk s Putinem je stejný podvod jako ta neviditelná tkanina v pohádce o císařových nových šatech?

Hlavně že zřizujeme cenzurní úřad a odbor pro boj s ruskou hrozbou, Jakub Janda nabízí pomoc Trumpovi a nabízí mu, že mu bude radit, kam mají Američané směrovat nástroje americké zahraniční politiky a americké bezpečnosti – a tenhle cvok není v Bohnicích, ale je angažován vládou pro spolupráci s Ministerstvem vnitra v boji s ruskou hrozbou a v cenzuře!

Za hesly o obraně demokracie se skrývá největší útok na demokracii od roku 1948. Tajné služby monitorující (proč asi?) komunikaci občanů na sociálních sítích, cenzura, udavačství, ostrakismus svobodně vyslovených názorů a jejich označení za „nepřátelské“, obviňování oponentů režimu ze spolupráce s cizími nepřátelskými zpravodajskými orgány. To vše doplněno útokem na soukromý sektor zákony směřujícími k potlačení malého a středního podnikání a budováním struktur zaměřených na likvidaci občanských svobod. To už tady bylo a patřilo to k nejhorším letům totality, proti kterým byla normalizace jen posledním vzdechem represivního režimu.

Zachvátilo nás kolektivní šílenství. A nikdo nezvolá: „Císař je nahý!“ Média i politici už do protiputinovské hysterie investovali tolik, že teď nemohou říci „promiňte, byl to všechno omyl“. Už proto ne, že to vtloukli do hlav tolika lidem, že se toho jimi zblbnutého davu sami bojí.

A zdravý rozum je dnes něco, k čemu není radno se hlásit.