Některé informace diváci nezbytně potřebují a některé zase ne. Vítejte v České televizi!

Tento článek (nebo jeho část) je převzat z externího zdroje. Je tedy slušností jej uvést včetně případného autora.

Když Washington Post v dubnu napíše, že ve městě vládne jarní počasí, Česká televize to dá jako otvírák do hlavních zpráv a na ČT24 k tomu vyrobí dvouhodinový speciál. Když Rusko zcela logicky odmítá x-té zjevně absurdní a ničím hmatatelným nepodložené obvinění z nějakého mezinárodního zločinu – například ze sestřelení civilního letadla – celá ČT nás čtrnáct dní čtyřiadvacet hodin denně neinformuje o ničem jiném, než o tom, jak Rusko už zase lže, lže, lže a jenom lže.

A protože je to masmédium neobyčejně vyvážené a maximálně objektivní, tak když Washington Post v půlce prosince 2019 zveřejní mimořádně senzačního, naprosto ojedinělého a naprosto neprůstřelně podloženého sólokapra o tom, jak USA po celou dobu války v Afghánistánu lhaly svým občanům i světu o tom, jak tato válka probíhá a jaké jsou její cíle, přičemž se objeví i dosud tabuizované slovo „okupace“ , Česká televize dělá dokonale mrtvého brouka.

Asi jim největší novinářská senzace od doby vietnamských Pentagon Papers, které byly pro změnu o tom, jak USA programově lhaly o válce ve Vietnamu, nestála za námahu nebo nás s takovou nezajímavou banalitou jen nechtěli obtěžovat. Taky by kvůli tomu museli zřejmě vyřadit z hlavních zpráv třeba jeden díl senzačního seriálu o tom, jak na horách není sníh, protože zatím nesněžilo a spřátelení majitelé lyžařských středisek si zoufají, že i přes pravidelné bezplatné veřejnoprávní píár půjdou letos i tak o žebrácké holi.

Přitom tuto po mém soudu celkem třeskutou informaci, která by za normálních okolností (lhát takto Rusko) neslezla z veřejnoprávní obrazovky od prosince až do teď, od Washington Postu v prosinci převzala většina českých mainstreamových médií, což jim slouží ke cti. Všichni tedy jen jeden článek, aby se neřeklo, a pak zpátky k prolhanému Rusku, ale zaplaťpámbu i za to.

Dokonce i Hospodářské noviny se jednou zmínily, fíha. Aktuálně.cz si ovšem zachovalo tvář i ideologickou lajničku a v souladu s bratrskou ČT hlavu z amerického zadku nevytáhlo ani na tu malou chvilku. Nepíšeme a nemluvíme o tom, tak se to nestalo, vivat White House, vivat US Army, vivat Afghanistan war, vivat Afghanistan democracy! Jako poslední z pokrokových médií zatím objevil, a to doslova, Ameriku dnešního dne Seznam. Dobré ráno! Nicméně gratuluji, sice pozdě, ale přece.

To někteří významnější hlasatelé pravdy, profesionality a objektivity mají doposud půlnoc.

Do této doby jsem nezaznamenal ani žádný politický komentář. Spojenec se kterým už léta okupací Afghánistánu vítězně bojujeme za Prahu a demokracii poprvé přizná, že okupace je fakt okupace, že vůbec nevítězíme a vlastně nemáme ani páru, proč tam všichni ti spojenečtí vojáci stále ještě jsou, co tam vlastně dělají a proč tam umírají, a čeští politici necítí potřebu se k tomu jako jedno ono nějak vyjádřit. Zajímavé. Nemluvíme o tom, tak se to nestalo. A stejně jako v případě mainstreamových médií, přiznat takto barvu Rusko, ó jé, to by byl fofr.

Neumím si představit zajímavější a výbušnější novinářské téma, než když vyjde najevo, že nějaká velmoc vydávající se za etalon ctností a ideálů kvůli nimž neustále rozpoutává války, o těchto válkách neustále lže jako když tiskne. O čem jiném, ci boha, už byste nás chtěli z obrazovky, kterou si přesně kvůli tomu platíme, informovat? O tom, jak není sníh a jak po dálnici jezdí auta?

Vážně vám tam v tom velkém baráku za sedm našich miliard přišlo tohle téma divácky nezajímavé a proto jste tu informaci od své jinak hlavní studnice zpráv od které přebíráte i tiráž a počasí tentokrát nepřevzali? Mimochodem, The Guardian, další oblíbený zdroj ČT, o aféře „Afghanistan Papers“ informoval před měsícem rovněž. Palcovými titulky. To u velkých senzací noviny dělávají. Aby to nikdo nepřehlíd.

The Washington Post bombu „Afghanistan Papers“ odpálil 9.12. 2019. Například Český rozhlas o tom informoval 10.12. O čem nás tedy ČT informovala večer desátého? Ráno toho dne došlo k masakru v Ostravě, takže hlavní téma bylo jasné, nicméně ČT i přesto zvládla zařadit i jiné zprávy. Třeba o rozšíření dálnice D3, o pomníku hodným vlasovcům nebo o tom, že prezident Trump je lhář a velezrádce a je třeba ho impíčnout. A také jsme se ještě dozvěděli, že před třiceti lety Slováci zahájili pochod „Ahoj, Evropo!“

Pro šťouraly dodávám, že o nějakých Afghanistan Papers a tedy o tom, že náš velký spojenec nám léta močí na hlavu a teď už se to ani nesnaží vydávat za déšť, se ČT v hlavní relaci slovem nezmiňuje ani devátého či jedenáctého.

Není to tak, že zlí a oškliví lidé, jako například Babiš, Pitomio či Jakl, se snaží hodnou a krásnou Českou televizi zdiskreditovat a zničit. ČT se naprosto v pohodě už dlouho a vytrvale zvládá diskreditovat a ničit úplně sama.