Roušky všem – vlajky všem

Tento článek (nebo jeho část) je převzat z externího zdroje. Je tedy slušností jej uvést včetně případného autora.

Když jsem se v roce 2020 začal vyjadřovat kriticky k nesmyslným protiepidemickým opatřením a vlastně jen kladl nepříjemné otázky, byl jsem označen za „popírače” a později za „antivaxera”.

Přitom jsem nikdy ani slůvkem nezapochyboval, že virus existuje a stejně tak jsou mé děti i já očkováni proti všem běžným nemocem.
Jediné, čeho jsem se opravdu „dopustil” bylo, že jsem se snažil ptát, kriticky myslet a neskákat na propagandistické články médií a lži politiků. Nevěřil jsem, že vakcína je „bezpečná cesta do normálu”, když už se v té době ukazovalo, že má daleko více vedlejších účinků, než se prezentuje.
Paradoxní je, že téměř vše, co vláda na svém webu tvrdila, že jsou dezinformace, se později ukázalo jako pravda. A tak ministerstvo stránku pro jistotu smazalo…

A nyní je to tu zase, ale v novém a daleko nebezpečnějším hávu. Už to není respirační virus, ale opravdová válka.
Kdo si nedá na profilový obrázek vlaječku Ukrajiny, nejde na demonstraci, nebo se jen ptá „proč se to děje?” a „co za tím vším může být?”, je okamžitě opět „popírač a Putinova děvka”.
A tou jsem se, jak se zdá, stal přes noc i já – přitom jsem vždy psal proti Putinovi, myslím si o něm, že je diktátor a nebezpečný člověk. O svobodě, lágrech a zločinech komunismu jsem napsal knihu Lustr pro papeže, která se odehrává přesně v době, kdy byl Putin ještě agentem KGB.

Přestože jsem samozřejmě stoprocentně proti válce a o Putinově vpádu do svrchované země si myslím, že je to neakceptovatelná agrese, tak jen proto, že okamžitě neskáču na první novinové titulky a opět novou mediální propagandu, jsem se stal pro mnohé rusofilem.

Ale on svět není černobílý, jak chtějí média a politici, aby si lidé mysleli. Je to opět přesně stejné rozdělení společnosti, jako s covidem – buď máš vlaječku, nebo jsi ruská děvka proti nám.
A kupodivu jak pozoruji, nejvíce vlaječek mají ti, kteří dříve tak vehementně hlásali „roušky všem”.

A tak se ptám, kde byli tito lidé, když tu na stavbách rok co rok vykořisťujeme statisíce ukrajinských dělníků a uklízeček za platy, které jsou hluboko pod minimální mzdou, říkáme jim „úkáčka” a necháme je spát na špinavých ubytovnách? Kde byli tito bojovníci za svobodu, když tu dva roky vláda kvůli covidu pošlapává naše svobody a zcela nesmyslně ve školách dusí naše děti?

Jakékoli otázky jsou opět nepřípustné, začaly se cenzurovat nepohodlné weby (ať už si o nich myslíme cokoli) a nyní se hrozí kriminalizací jiného názoru a jak víme, pod to se dá schovat cokoli… Dějí se tyto bezprecedentní kroky a přitom naše země není ani ve válečném stavu, ani ve stavu ohrožení.
Nikdy jsem neměl rád Rusko, ale rovněž si myslím, že stejně prohnilá je ale i Amerika a EU. A pokud si mám vybrat ze dvou zel, samozřejmě raději budu pod tím americkým.

Z médii zmizely počty nakažených a vystřídalo je nonstop válečné zpravodajství. Covidové „experty” nahradili armádní „experti”, kteří ale patrně nebyli ani na vojně, ale stejně jako ti zdravotní, vědí, predikují a hlavně jako ti covidoví, straší a záměrně přilévají olej do ohně.

Na jednu stranu je skvělé, že to vyvolá vlnu ohromné solidarity, která bude určitě potřeba, ale zároveň to bohužel vyvolává ohromné negativní vášně a nálady. Na internetu už lidé volají po lynči ruských obyvatel u nás, někteří lékaři, kteří nechtěli ošetřit neočkované píší, jak by nikdy neošetřili Rusa, profesor na VŠE, odmítá učit ruské studenty…
Média jen stupňují agresivitu mezi lidmi a co nedokázal virus, dokáže zaručeně válka, protože ta z lidí ukáže vždy to nejhorší. To už tady ale bylo – po válce „hrdinní” Češi věšeli na lucerny německé děti a ženy.

Válka na Ukrajině je ohromný průšvih a katastrofa, Putin je agresor, o tom není vůbec pochyb. Ale opravdu nevíme, jaké je skutečné pozadí konfliktu, natož pravda, nejsem zahraniční expert, ale zdráhám se slepě skočit na válečnou masáž mainstreamových serverů, o kterých vím, jak celé dva roky účelově lhaly s covidem.
Ne, opravdu nejsem ruský šváb – naopak! Jen zkrátka, odmítám nejen válku, ale i cenzuru, omezování svobody, černobílý pohled na svět a umělé rozdělování lidí.
Cenzura, uměle budovaný strach a mediální honba za čteností, totiž vše jen zhoršují – je to totiž naprosto stejná písnička, jako s covidem – jen v nových a daleko nebezpečnějších kulisách, které politici rádi zneužijí a už se tak děje.

Obávám se, že pomalu umírající svoboda a demokracie, v těchto dnech umírá docela a vlak cenzury, strachu a manipulace se díky válce na Ukrajině rozjede tak, že nepůjde zastavit a pod pláštíkem „vyššího dobra a nové společnosti” se budou dít bohužel opět největší represe, cenzura a později i zvěrstva, která jednou, stejně jako vždy v minulosti, bohužel dopadnou i na ty, kteří v dobré víře teď schvalují cenzuru a jedinou pravdu.