Jste první generace, která má klimatizaci v každé učebně, vaše výuka je založená na počítači, televizi máte v každé místnosti, elektronické prostředky můžete používat celý den. Místo chůze do školy využíváte všechny typy přepravy včetně spalovacích motorů. Spoustu z vás dokonce do školy denně vezou rodičovským taxíkem.

Jste zatím největším spotřebitelem spotřebního zboží v dějinách lidstva. Všichni si pořád kupujete nové oblečení, abyste byli ‚trendy‘ i když loňské věci jsou pořád úplně v pohodě. Skoro nikdo z vás si neopraví oblečení, netušíte, jak vyměnit rozbitý zip, natož jak zvládnout šicí jehlu. Zahazujete vše, co můžete ještě používat. Váš protest byl oznámen prostřednictvím digitálních a elektronických prostředků. Váš telefon a tablet jsou online 24 h denně. Se všemi svými elektronickými hračkami jste největší žrouti energie.

Nejdříve před protestem vypněte klimatizaci nebo topení, choďte do školy pěšky, vypněte své telefony, počítače, Xboxy, Playstationy a přečtěte si knihu, udělejte si vlastní sendvič, místo toho, abyste ho kupovali připravený v plastovém obalu.

Ale nic z toho se nestane, protože jste sobečtí, špatně vycvičení, manipulovaní lidmi, kteří vás využívají a říkají, že děláte vznešenou věc, zatímco se bavíte a užíváte si nejšílenější západní luxus. Probuďte se a držte svou rozmazlenou h**u. Před protestem si zjistěte fakta, začněte zlepšovat svět sami u sebe a neprohlašujte za pachatele ty, kteří žili celý život udržitelně.

Související články: